SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bell 222 na bazie Hirobo Freya 90
Autor Wiadomość
Geralt z Rivii 
Major Pilot
Tel. 691672015

Wysłany: 2018-02-17, 23:41   

Coraz lepiej wygląda.
Jestem ciekaw ile będzie ważyć cała obudowa.

Grabcio 
Major Pilot

Wysłany: 2018-02-19, 08:57   

Sam jestem ciekaw. Na razie kadłub jest przymocowany do drąga umożliwiającego operowanie nim przy malowaniu i nie mogę go zważyć.

Grabcio 
Major Pilot

Wysłany: 2018-03-07, 10:40   

Mała aktualizacja. Udało się położyć czarny lakier. Najpierw maskowanie:

Następnie podkład Motipa:

Na koniec lakier docelowy:

CDN...

marek_c4 
Major Pilot

Wysłany: 2018-03-08, 10:10   

Ładnie Ci to wychodzi.
U mnie kompletny zastój z robotą :(
Nie wiem ... może pogoda nie taka ... nooo jakoś nie czuję weny (ale mam nadzieję że za niedługo to się zmieni ;) )

Grabcio 
Major Pilot

Wysłany: 2018-05-03, 15:27   

Silnik prawie dotarty. Na kadłubie pojawił się kolor czerwony.

I jeszcze dwa zdjęcia całej makiety.

Grabcio 
Major Pilot

Wysłany: 2018-05-21, 13:12   

Wczoraj powalczyłem pierwszy raz z regulacją silnika. Wnioski nasuwają mi się dwa. Gaźnik w silniku OS GT15HZ jest bardzo wrażliwy na ustawienie dysz regulacyjnych. Proces docierania jeszcze się nie zakończył. Udało mi się osiągnąć stan, gdzie model lata stabilnie mając 1500 obr/min na głowicy, podniosłem obroty w trybie normal do 1450 obr/min (i raczej to będą obroty docelowe w tym trybie), governor dobrze pracuje i można przełączać obroty między 1450 a 1500 bez szarpnięć i zadławień silnika. Na pewno regulacja i docieranie nie są zakończone. Maksymalne obroty, jakie chcę uzyskać to 1670 obr/min. Czasami silnik jeszcze delikatnie prycha, co objawia się niewielkimi kopnięciami ogona (odchyłka modelu o około 5 stopni). Temperatura silnika nie przekracza 120 stopni - OS dopuszcza 130 stopni Celsjusza. Musiałem delikatnie przeregulować krzywe i ustawić w governorze położenie przepustnicy. Przy redukcji obrotów przez gova silnik potrafił się mocno przydławić. Po regulacji gova i składu mieszanki jest dobrze. Przy kolejnym odpaleniu silnika zamierzam już osiągnąć obroty odpowiadające maksymalnej mocy i dalej walczyć z regulacją gaźnika. Po dotarciu i wyregulowaniu silnika trzeba będzie zmienić świecę.

Grabcio 
Major Pilot

Wysłany: 2018-06-21, 13:13   

Jakaś niemoc mnie ogarnęła i nic mi się nie chce. Troszkę staram się dłubać przy makiecie. Silnik wypalił 3 litry benzyny. Jest wstępnie dotarty. Zrobiłem mu mały przegląd z wymianą świecy zapłonowej i usunięciem niewielkich ilości nagaru z tłoka. Stan świecy wskazywał (zgodnie z oczekiwaniami) na pracę na zbyt bogatej mieszance. Teraz jest wstępnie wyregulowany.

Powoli maskuję kadłub przed położeniem ostatniego koloru głównego. Drzwi są już pryśnięte podkładem.

Wstępnie zważyłem elementy makiety (laminaty, oszklenie, podwozie, wentylatory, oświetlenie itp.). Sporo tego wyszło - 1,39 kg. Model klasy 90 z łopatami asymetrycznymi powinien dać radę, ale będzie to niezłe latające kowadło.

Geralt z Rivii 
Major Pilot
Tel. 691672015

Wysłany: 2018-06-25, 09:58   

Tak to bywa z makietami.
Fajnie wyglądają , ale masę szybko zyskują.
Ważne , że potem przyjemnie się nimi lata i wszyscy je podziwiają :)

Grabcio 
Major Pilot

Wysłany: 2018-07-09, 11:51   

Powoli prace malarskie dobiegają końca. Podstawowe kolory położone. Pozostały wydechy i drobne detale.

Odpowiedz do tematu